Doskonały model klimatyzacji także dla alergików


TOP-MODEL marki MITSUBISHI, lidera w branży -> model FH

Model FH osiąga nie tylko zadaną przez użytkownika temperaturę, ale również obrabia powietrze do tego stopnia, że chce się oddychać, czuje się naprawdę zdrowy oddech, jak niegdyś po burzy!

Urządzenia FH dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii gwarantują energooszczędną i cichą pracę. Zaawansowane funkcje: czujnik i-see 3D, filtr Plasma Quad i naturalny przepływ powietrza znacznie podnoszą poziom komfortu w pomieszczeniu.

Logo Kirigamine

Górski kurort Kirigamine – to najbardziej znany ośrodek turystyczny w Japonii, którego atmosferą z czystym powietrzem zachwycają się tysiące turystów na całym świecie. Mitsubishi Electric oferuje komfortowe warunki kurortu w Twoim domu. W tym celu, zmierzono i poddano analizie parametry naturalnego przepływu powietrza. Wyniki, pozwoliły zaprogramować i kontrolować wentylator jednostek Serii FH tak, by wypływające strugi miały cechy naturalnych strumieni powietrza i stwarzały komfortowe warunki ciszy i spokoju w Twoim pomieszczeniu.

Naturalny przepływ powietrza

Aby klimatyzator był bezpieczny i zdrowy, przepływ powietrza musi być zbliżony do naturalnego. Mitsubishi Electric opracowało logarytm pracy zespołu wypływu powietrza aby w sposób idealny zbliżyć go do naturalnego, relaksującego podmuchu. Dostępnych jest aż 5 prędkości ustawienia wentylatora.

Niezależnie pracujące łopatki pozwalają na zapewnienie jednocześnie komfortowych warunków w pomieszczeniu nawet dwóm użytkownikom.

3D i-see Sensor (sterowanie za pomocą termografii)

Jednostki wewnętrzne Serii FH posiadają czujnik i-see Sensor 3D, który umożliwia stworzenie komfortowych warunków przy maksymalnej efektywności energetycznej. Pirometryczny pomiar temperatury w różnych punktach pomieszczenia odbywa się z wykorzystaniem czujnika, który składa się z 8 aktywnych elementów pomiarowych ułożonych pionowo. Czujnik pozwala podzielić pokój na 752 pola i przeskanować go przestrzennie 3D. i-see Sensor 3D z wykorzystaniem termografii wykrywa obecność osób w pomieszczeniu. Inteligentny czujnik i-see 3D umożliwia skierowanie klimatyzowanego powietrza na obecnych w pomieszczeniu ludzi lub wokół nich. Tryb oszczędzania energii jest włączany, gdy nikogo nie ma w pokoju.
Przepływ powietrza obok użytkownika - może być przydatny w trybie chłodzenia, gdy strumień wydaje się zbyt silny lub zimny. Opływowy strumień kierowany bezpośrednio do użytkownika - może być przydatny, gdy trzeba szybko tworzyć komfortowe warunki np. w trybie ogrzewania, gdy pomieszczenie nie zostało podgrzane.

Funkcja ta jest oparta na zasadzie obecności ludzi w pomieszczeniu. Jeśli czujnik wykryje, że pomieszczenie jest puste, wówczas system automatycznie przełącza się w tryb oszczędzania energii.

Wysoka efektywność energetyczna

Najnowsza technologia inwerterowa wpływa na około 20% wzrost efektywności energetycznej dla chłodzenia i grzania. Szczególnie odzwierciedla to osiągnięta klasa A+++ według klasyfikacji energooszczędności

Tryb I save

Przy opuszczeniu pomieszczenia możliwe utrzymanie temperatury dyżurnej na poziomie 10°C (np. jako zabezpieczenie przed zamarzaniem wody w rurach).

Interfejs WiFi

Możliwość sterowania pracą klimatyzatora za pomocą urządzeń np. tablet, smartphone w technologii WiFi.

Cicha praca

Najniższy poziom dźwięku pracy jednostek wewnętrznych został zredukowany dzięki zastosowaniu wentylatora owiększej średnicy, który pozwala utrzymać wydajność przy mniejszej prędkości obrotowej silnika.

Plasma QUAD

Klimatyzatory serii FH wyposażone są w najnowocześniejsze technologie oczyszczenia powietrza, które redukują skalę zanieczyszczenia powietrza, tak aby było czyste i świeże. Unikalny system oczyszczania powietrza Plasma Quad działa w 4 kierunkach - usuwa bakterie, wirusy, alergeny i kurz.

Nieporównywalna sprawność cieplna

W odróżnieniu od konwencjonalnych systemów klimatyzacji, seria FH nie dopuszcza do strat ciepła przy niskich temperaturach na zewnątrz. Oryginalna technologia zapewnia doskonałą sprawność cieplną przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych oraz szeroki zakres temperatur pracy. Jednostki zewnętrzne serii FH wyposażone zostały w wysokowydajne sprężarki, zapewniające zwiększoną sprawność cieplną przy niskich  temperaturach zewnętrznych. Zakres temperatur dla pracy w trybie grzania został rozszerzony aż do -25°C.

Parametry

Ceny katalogowe [netto w EURO przed rabatem]